1 czerwca rusza rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski!

Czerwiec to tradycyjnie czas wielkiej ogólnopolskiej rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski, która jest doskonałą formą aktywności fizycznej, polegającą na rejestrowaniu długości swoich wypraw rowerowych.

Solec Kujawski w tej ciekawej zabawie „zbiera kilometry” dla większej drużyny Metropolii Bydgoszcz i czyni to na tyle skutecznie, że w klasyfikacji gmin Metropolii, w gronie niespełna dwudziestu gmin od kilku lat plasujemy się na podium. W ubiegłym roku na zdobycie trzeciego miejsca w tej wewnętrznej klasyfikacji złożyły się osiągnięcia aż 178 miłośników jazdy na rowerze, którzy łącznie przejechali ponad 68 tysięcy kilometrów!

Zanim zaczniemy kręcić kilometry, kilka wskazówek. Aby dołączyć do rywalizacji należy:

  • znaleźć i pobrać aplikację „Aktywne Miasta” z właściwego dla siebie sklepu (Google Play lub AppStore)
  • dokonać rejestracji użytkownika i z menu wybrać „Rywalizacje”
  • w zakładce „Publiczne” wybrać „Rowerowa Stolica Polski dla Miast”
  • wybrać Metrolpolię Bydgoszcz i gminę Solec Kujawski
  • wybrać grupę z którą się identyfikujesz i przyłączyć się do niej
  • zapisywać wszystkie swoje osiągnięcia rowerowe w aplikacji, wzbogacając konto swoje oraz grupy

Zachęcając do wspólnej zabawy przypomnijmy, iż wszyscy solecczanie, którzy zdecydują się aktywnie uczestniczyć w tegorocznej rywalizacji, mają szansę na zdobycie rowerowych akcesoriów za osiągnięcie poszczególnych rezultatów. Nagrody przygotowała bowiem dla swoich zawodników Metropolia Bydgoszcz (o nich i o innych szczegółach w artykule: https://www.aktywna.bydgoszcz.pl/news/860/metropoliabydgoszczpowalczyotyturowerowejstolicypolski2024) oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim we współpracy z soleckim Salonem Rowerowym „Aljot” (o szczegółach niebawem).

Zapraszamy do rejestracji (co ciekawe aby zbierać kilometry dla Solca nie trzeba być jego mieszkańcem a np. miłośnikiem i podczas rejestracji wybrać gminę Solec Kujawski) i wspólnej aktywności na pięknych drogach rowerowych, których w naszej gminie na brakuje! Do zobaczenia na trasie!

Galeria