Stadion sportowy

Stadion Sportowy OSiR w Solcu Kujawskim, jest malowniczo usytuowany na terenie Parku Miejskiego, w sąsiedztwie hali sportowo widowiskowej oraz parku wodnego. Obiekt powstał na początku lat 30-tych. W ciągu blisko 70 lat istnienia przechodził liczne przebudowy i modernizacje. Ostatnia z nich dotycząca całkowitej wymiany murawy miała miejsce w roku 2019, kiedy to solecki stadion był boiskiem treningowym dla drużyn uczestniczących w Mistrzostwach Świata do lat 20 w piłce nożnej. Na przełomie maja i czerwca 2019 r. gościły u nas reprezentacje USA, Mali, Ekwadoru, Japonii, Włoch, Panamy oraz Francji chwaląc walory boiska.

Obiekt posiada będącą w doskonałym stanie murawę na płycie boiska o wymiarach 105 × 68 m. Stadion otaczają trybuny z ławeczkami i krzesełkami, na których może zasiąść ok. 2 tys. kibiców. O aktualnym wyniku rozgrywanego meczu informuje nas tablica świetlna. Tuż obok znajduje się pełnowymiarowe, zmodernizowane i zweryfikowane boisko treningowe boczne również o pięknej nawierzchni.

Zaplecze sanitarne obiektu stanowi hala widowiskowo-sportowa, połączona ze stadionem przejściem dla zawodników. Na co dzień ze stadionu i boiska treningowego korzystają piłkarze drużyn soleckich klubów piłkarskich: KS Unia oraz MUKS Wisełka.

Zalety stadionu oraz jego zaplecza sprawiły, iż w Solcu Kujawskim oprócz szeregu dużych imprez widowiskowych, rozegrano wiele ciekawych meczów piłkarskich, w tym dwa międzypaństwowe w kategorii juniorów (Polska – Islandia oraz Rosja – Słowacja), do trudów sezonu na letnich zgrupowaniach przygotowywały się takie drużyny jak Legia i Polonia Warszawa, ŁKS Łódź czy Lechia Gdańsk, zaś do walki w Mistrzostwach Świata powyższe reprezentacje do lat 20.

2020 stadion OSiR Solec
Status obiektu Dostępny
Godziny otwarcia obiektu

W zależności od warunków atmosferycznych.

Cennik

Wynajęcie całego stadionu na cele sportowe450,00 zł/1 godz.
Wynajęcie łuku stadionu (teren za bramkami – trawa naturalna) 90,00 zł/1 godz.
Wynajęcie stadionu i łuku stadionu (teren za bramkami – trawa naturalna) na obozy sportowe do negocjacji, możliwość zniżki do 20% stawki za 1 godz.
Wynajęcie stadionu dla soleckich klubów sportowych 30,00 zł/1 godz.
Wszystkie podane ceny zawierają podatek VAT. Podstawa prawna powyższych cen: Zarządzenie nr V/90/23 Burmistrza Miasta i Gminy w Solcu Kujawskim z dnia 1 września 2023 r.

Kontakt

Kierownik obiektutel. 52 387 20 15, nr wewn. 121Pon - Pt: 7.30 - 15.30

Pliki

Galeria