Eliminacje do IOSW 2020 w tenisie stołowym oraz piłce nożnej

20 października br. w Chełmnie rozegrano pierwszy, spośród zaplanowanych czterech turniejów eliminacyjnych do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich w tenisie stołowym. W gronie blisko 150 osób do rywalizacji stanęło 13 zawodniczek i zawodników reprezentujących gminę Solec Kujawski. Byli wśród nich obecni ale i również byli zawodnicy naszej sekcji.
Po wielogodzinnych grach w ośmiu kategoriach z awansu mogła już cieszyć się dwójka naszych reprezentantów – Nikodem Waldowski w kategorii Młodzik oraz Ewa Sokołowska w kategorii Seniorka. Dodajmy, iż blisko awansu byli przede wszystkim” Kacper Kozak, który zajął 5 miejsce wśród Młodzików oraz Marysia Klepacz i Nataniel Marjanek, którzy zajęli siódme lokaty również w najmłodszej kategorii Młodziczek i Młodzików.
Pozostali a także inni zawodnicy poszukają szczęścia w kolejnych trzech turniejach, z których najbliższy odbędzie się 1 grudnia br. w Sępólnie Krajeńskim.

W dniach 15 oraz 21 października 2019 r. dwumecz III rundy eliminacji do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich rozegrali soleccy piłkarze. Rywalem naszego zespołu była reprezentacja miasta i gminy Tuchola.

Pierwszy mecz rozegrany na sztucznej murawie w Tucholi rozstrzygnął się w pierwszej połowie, którą solecka drużyna wygrała aż 5:0. W drugiej połowie podwyższyliśmy prowadzenie, jednak w ostatnich siedmiu minutach gospodarze zdobyli dwie bramki ustalając wynik na 2:6. Gole dla drużyny Solca Kujawskiego w tym spotkaniu zdobyli: Paweł Ziółkowski – 4 oraz Wojciech Błaszczak i Daniel Błaszczak – po 1.

Sześć dni później na stadionie OSiR doszło do rewanżu. Wynik pierwszego meczu sprawił, iż zdecydowanym faworytem do awansu była drużyna solecka, jednak goście z Tucholi swą ambitną postawą sprawili, że awans nie przyszedł łatwo. Do przerwy był remis 1:1, jednak po skutecznej końcówce to goście cieszyli się z wygranej 4:2. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Paweł Ziółkowski i Wojciech Błaszczak.

Ostatecznie w dwumeczu o dwie bramki lepsza okazał się reprezentacja miasta i gminy Solec Kujawski i to ona zagra w czwartej rundzie eliminacji z drużynami Sicienka lub Szubina, która rozegrana zostanie wiosną 2020 r.