Finał wojewódzki Licealiady w tenisie stołowym

18 lutego br. w Solcu Kujawskim odbył się Finał Wojewódzki Licealiady w tenisie stołowym. Do rywalizacji stanęły najlepsze cztery drużyny dziewcząt oraz chłopców wyłonione w zmaganiach półfinałowych.  

Turnieju dziewcząt toczył się pod dyktando drużyny I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmnie (Agnieszka Piłat, Roksana Kocoń, Martyna Pacholak), która odniosła trzy zdecydowane zwycięstwa. Drugie miejsce przypadło I LO w Świeciu (Amelia Błach, Natalia Grzybowska), trzecie I LO Grudziądz (Katarzyna Babilińska, Angelika Papierowska) zaś czwarte Zespołowi Szkół w Bielicach (Joanna Kotlińska, Kamila Pietrzak).

Zdecydowanie bardziej zacięta rywalizacja przebiegała wśród chłopców. Tu z kompletem ciężko odniesionych zwycięstw triumfowała drużyna Zespołu Szkół Ekonomiczno-Logistycznych w Inowrocławiu (Kamil Mańkowski, Szymon Dąbrowski), która wyprzedziła Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy (Bartłomiej Biegański, Dominik Grochowski) oraz X Liceum Ogólnokształcące w Toruniu (Kacper Marchlewski, Mateusz Lewandowski) i VI LO w Bydgoszczy (Mateusz Repke, Stefan Bogdan).

Zespoły dziewcząt z I LO w Chełmnie oraz chłopców z ZSEL Inowrocław zdobyły tytuły Mistrzów Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach Licealiady 2019/2020 i awansowały do finału ogólnopolskiego.

Oto szczegółowe wyniki turnieju:

DZIEWCZĘTA:

  1. I LO Chełmno                   3 zw.   9 : 0
  2. I LO Świecie                       2 zw.   6 : 3
  3. I LO Grudziądz                 1 zw.   3 : 6    
  4. ZS Bielice                            0 zw.   0 : 9

CHŁOPCY:

  1. ZSEL Inowrocław             3 zw.   9 : 4
  2. CKZiU Brodnica                2 zw.   8 : 7
  3. X LO Toruń                         1 zw.   6 : 8
  4. VI LO Bydgoszcz               0 zw.   5 : 9

Galeria