III Bieg Najeżony Przeszkodami „Jeżyk”

8 września 2019 r. tereny leśne osiedla Rudy w Nadleśnictwie Solec Kujawski były miejscem rywalizacji ponad 180 zawodniczek i zawodników w III Biegu Najeżonym Przeszkodami „Jeżyk”. Pięciokilometrowa trasa jak co roku usłana była wieloma, naturalnymi i nie tylko, przeszkodami a jej pokonanie wymagało umiejętności i nie lada hartu ducha. Bagna, powalone drzewa, spiętrzona przez bobry woda, strome podbiegi i ogólnie spora dawka błota, z takimi trudnościami mierzyli się śmiałkowie.

Co cieszy, po raz kolejny bieg ukończyli wszyscy uczestnicy, którzy z grymasem zmęczenia ale i zadowolenia wpadali na metę, a niemal każdy od razu deklarował chęć uczestnictwa w przyszłorocznym biegu. Ostatecznie w zaciętej rywalizacji mężczyzn triumfował Maciej Skibski ze Świecia z czasem 30:59. Drugie miejsce zajął Krzysztof Stomski (Solec Kujawski) z czasem 31:00, zaś trzecie Patryk Winiecki (Bydgoszcz) – 31:02.

W klasyfikacji pań najlepsza okazała się Dorota Stucka z Sulnowa, która trasę pokonała w czasie 36:28. Kolejne lokaty na podium zajęły Alina Podbielska (z Torunia) – 37:29 oraz Agata Potrzebowska (Bydgoszcz) z czasem 41:32.

Po zakończeniu biegu najlepsze trzy osoby w klasyfikacjach kobiet i mężczyzn uhonorowane zostały pucharami i dyplomami, zaś wszyscy uczestnicy otrzymali piękne pamiątkowe medale. Nagrodzono także najstarszych uczestników biegu – Ewę Ossowską (Zblewo) oraz Wojciecha Rafelda (Bydgoszcz).

Ostatnim akcentem imprezy był tradycyjnie pyszny ciepły poczęstunek podczas którego zawodnicy mogli podzielić się emocjami które towarzyszyły im na trasie.

Organizatorem imprezy było Nadleśnictwo Solec Kujawski, przy udziale MUKS „Start” Solec Kujawski, OSiR Solec Kujawski, Gminy Solec Kujawski, OSP Solec Kujawski oraz portalu frit.pl. Do grona sponsorów obok powyższych zaliczyć należy także Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy oraz solecką firmę Roszak Chłodnictwo i Klimatyzacja.

Do zobaczenia za rok na kolejnej edycji „Jeżyka” !!!