30 finał WOŚP w OSiR - Graj w pingponga z Wielką Orkiestrą

Imprezy 30. Finału WOŚP w OSiR

W ostatni weekend stycznia br. w całej Polsce rozbrzmiewało granie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie inaczej było w kompleksie soleckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji gdzie odbyły się trzy imprezy.

Sobota to Turniej piłki nożnej halowej, w którym zmierzyło się sześć drużyn. Po pełnych emocji meczach triumf święcili zawodnicy zespołu Psi Patrol, którzy w meczu finałowym zrewanżowali się za wcześniejszą grupową porażkę drużynie Roletka Team. Trzecie miejsce zajął RKS Huwdu, czwarte Green Dream Team, zaś piąte i szóste odpowiednio OSP Solec oraz OSP Brzoza.

W niedzielę w godzinach przedpołudniowych kolejny raz odwiedzili nas strażacy soleckiej OSP, którzy w Parku Wodny przeprowadzili akcję „Pierwszy oddech z OSiR i OSP”. Wszyscy chętni mogli nurkować w profesjonalnym sprzęcie z instruktorami, a w holu basenu przygotowano stanowisko pierwszej pomocy na którym ratownicy uczyli podstaw i bardziej zaawansowanych czynności przy udzielaniu pierwszej pomocy. Na placu przed OSiR czekały ponadto na wszystkich efektowne pojazdy bojowe jednostki z pełnym wyposażeniem.

 Równolegle w hali sportowej odbywał się organizowany przez solecki UKS „Top” turniej tenisa stołowego pod nazwą „Graj w pingponga z Wielką Orkiestrą”, w którym ponad 50 osób rywalizowało w rożnych kategoriach wiekowych. Po zakończeniu turnieju odbył się wielki finał licytacji pamiątek sportowych (52 aukcje), podczas którego pasjonaci sportu mogli nabyć np. piłki z autografami reprezentacji polskich siatkarek, piłkarzy Pogoni Szczecin, koszykarek Basketu 25 Bydgoszcz, rakietki z podpisami znanych tenisistów stołowych, kurtki żużlowego mistrza świata Artioma Łaguty lub tenisistów bydgoskiej Gwiazdy czy lekcje gry w tenisa i tenisa stołowego. Rozgrywkom towarzyszyła również akcja „zbierania kilometrów”, podczas której wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił na bieżniach i kolarskich trenażerach.

Łącznie w imprezach przeprowadzonych w OSiR zebrano do puszek WOŚP aż około 15 tysięcy złotych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i już teraz zapraszamy za rok!