10 lecie Toruńskiej Makiety Modułowej

TORUŃSKA MAKIETA MODUŁOWA to projekt makiety kolejowej tworzonej przez hobbystów przedstawiających kolejowy świat w mini wymiarze. Budowana jest ona w popularnej podziałce H0 czyli w skali 1:87. Makieta składa się z wielu elementów mogących tworzyć po ich połączeniu wspólnie jedną całość. Przedstawiane są na niej różnorodne fragmenty infrastruktury kolejowej i otaczającego świata widziane oczami twórców poszczególnych modułów.

Projekt TORUŃSKA MAKIETA MODUŁOWA zrzesza w swoich szeregach coraz liczniejsza grupę osób reprezentujących wiele różnorakich dziedzin życia codziennego, połączonych wspólną pasją. Członkowie projektu mieszkają w okolicach Grodu Kopernika lub samym centrum miasta TORUNIA. Grupą pasjonatów modelarstwa kolejowego tworząca ten projekt zrzeszona jest w sekcji modelarskiej Stowarzyszenia Przyjaciół Kolei i Zabytków Techniki z siedziba w Toruniu. Nasze hobby pojawiło się i ewoluowało u każdego z członków inaczej, ale efektem końcowym jest chęć wspólnej zabawy w miniaturową kolej. Oczywiście każdy realizuje się wedle swego uznania.

Powyższe słowa przytoczone za stroną internetową Projektu obrazują oddanie twórców Makiety. W dniach 5 – 7 kwietnia 2019 r. hala sportowo – widowiskowa OSiR była miejscem obchodów 10 – lecia tego przedsięwzięcia. Poniżej kilka zdjęć obrazujących jego atrakcyjność.

Galeria