I Bieg Najeżony Przeszkodami – „Jeżyk”

16 września 2017 r. tereny Leśnictwa Rudy nieopodal Solca Kujawskiego były areną zmagań I Biegu Najeżonego Przeszkodami „Jeżyk”. Okrągła liczba 100 biegaczek i biegaczy rywalizowała w biegu o charakterze crossu, którego trasa przebiegała przez naturalne tereny leśne. Na swej drodze uczestnicy mieli do pokonania masę przeszkód (naturalnych i specjalnie na tą okazję przygotowanych), przedzierali się przez tereny podmokłe oraz liczne nierówności. Dystans, jaki mieli do pokonania wynosił 5 km.

Ostatecznie najlepszym okazał się Mateusz Wnuczyński z Torunia, który trasę pokonał w czasie 27 minut i 10 sekund. Drugi na mecie z minimalną stratą był Krzysztof Stomski z Solca Kujawskiego (27:11), zaś trzeci – Grzegorz Grzywiński z Bydgoszczy (27:17). W klasyfikacji kobiet najlepsza okazała się Jolanta Żal (Białe Błota) z czasem 32:13, za nią uplasowały się Sybilla Walczyk z Torunia (34:24) i Agata Potrzebowska z Bydgoszczy (35:19).

Łącznie dystans ukończyli wszyscy, którzy wystartowali czyli równo 100 osób. Nie kolejność na mecie była tego dnia najważniejsza a pokonanie własnych słabości czy też wzajemna pomoc przy zmaganiu się z rozmaitymi trudnościami.

Po zakończeniu biegu najlepsze trzy osoby w klasyfikacjach kobiet i mężczyzn uhonorowane zostały pucharami i dyplomami, zaś wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz koszulki. Rozlosowano również upominki, których fundatorem była firma Polimex Profil oraz Jura Park Solec Kujawski. Następnie przy ciepłej tradycyjnej grochówce dyskutowano o planach na przyszłorocznego „Jeżyka”, gdyż wszyscy uczestnicy wyrazili chęć podobnej terenowej zabawy w roku kolejnym.

Organizatorem imprezy było Nadleśnictwo Solec Kujawski, przy udziale MUKS „Start” Solec Kujawski, OSiR Solec Kujawski oraz portalu frit.pl.