Bieg Jeżyk 2021 – wyniki

18 września 2021 r. na terenach leśnych Leśnictwa Rudy w Nadleśnictwie Solec Kujawski odbyła się V edycja popularnego „Biegu Najeżonego Przeszkodami „Jeżyk”. Pogoda nie była tak łaskawa jak w poprzednich edycjach, jednak nie padało, co już należy uznać za mały sukces. Dopisała za to frekwencja! Limit zgłoszeń (250) osiągnięto na kilka dni przed zawodami a finalnie w zawodach pobiegło aż 212 osób! Rywalizacja jak zawsze była emocjonująca. Niektórzy mierzyli się z rywalami, niektórzy z własnymi słabościami. Strome podbiegi, bagna oraz cała masa naturalnych i specjalnie na ta okazję stworzonych przeszkód – to wszystko czekało na śmiałków na 5 kilometrowej trasie.

Ostatecznie najszybszy okazał się Marek Szostek (Julianowo), który dystans pokonał w czasie 33 minuty i 27 sekund. Drugie miejsce zajął Maciej Skibski (Świecie) – 34:21, zaś trzecie Jarosław Nowicki (Włocławek) – 35:37.

Wśród pań triumfowała Dorota Stucka (Świecie) z czasem 37:08 a pozostałe miejsca na podium zajęły: Alina Podbielska (Toruń) – 40:58 i Sylwia Andrzejewska (Bydgoszcz) – 41:14.

Po zakończeniu biegu najlepsze trzy osoby w klasyfikacjach kobiet i mężczyzn uhonorowane zostały pucharami oraz nagrodami rzeczowymi, zaś wszyscy uczestnicy otrzymali piękne pamiątkowe medale. Nagrodzono także trójki najlepszych zawodników: z Solca Kujawskiego – zwyciężyli Katarzyna Szulc-Trawińska oraz Krzysztof Stomski, w kategoriach Służb Mundurowych – zwyciężyli Joanna Kwiatkowska i Tomasz Osiński oraz „najbardziej doświadczonych” uczestników biegu – Ewę Ossowską oraz Romana Godziuka.

Tradycyjnie ostatnim akcentem imprezy był pyszny ciepły poczęstunek, podczas którego zawodnicy mogli podzielić się emocjami, które towarzyszyły im na trasie.

Organizatorem imprezy był MUKS „Start” Solec Kujawski, przy wielkiej pomocy Nadleśnictwa Solec Kujawski, OSiR Solec Kujawski, Gminy Solec Kujawski oraz OSP Solec Kujawski. Patronat nad imprezą objął Starosta Bydgoski – Wojciech Porzych. W gronie sponsorów znaleźli się: Drobex, Tylpol, Autos, Pasaco, Klimat, Aljot, Simi, Widuto, Stanisław Polinowski, „Roletka” Tomasz Jeziorski, „Zbimar” Marek Kowalski, „Żelmet” Ryszard Karólewski, Radny Solca Kujawskiego Tomasz Pacek, Poseł do Parlamentu Europejskiego Radosław Sikorski, Zakład Gospodarki Komunalnej, Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy, Lokalna Grupa Działania “Trzy Doliny”, Spółdzielnia Mieszkaniowa Transportowiec.

Organizatorzy dziękują również firmom – Duo Medic (opieka medyczna), LSV Technika (nagłośnienie), Bar „U Justyny” (gastronomia) i portalowi elektronicznezapisy.pl (pomiar czasu).

Dziękując za kolejne pozytywne emocje, mamy nadzieję na spotkanie już podczas kolejnej edycji „Jeżyka” planowanej za rok.

Dokładne wyniki: WYNIKI

Fotorelacja z Biegu: FOTORELACJA