Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w drużynowych szachach

7 stycznia 2020 r. w soleckim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w drużynowych szachach w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej.  Do rywalizacji przystąpiły szkoły z Łochowa, Żołędowa oraz Solca Kujawskiego a każda drużyna składała się z czterech osób w tym co najmniej jednej dziewczynki.

W turnieju Igrzysk Dzieci (roczniki 2007 i młodsi) pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Łochowa, która pokonała w stosunku 4 : 0 zarówno Szkołę Podstawową w Żołędowie jak i Szkołę Podstawową nr 1 w Solcu Kujawskim. Drugie miejsce przypadło SP Żołędowo, która pokonała SP 1 Solec Kujawski 3 : 1.

W rywalizacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2005-2006) Szkoła Podstawowa nr 4 w Solcu Kujawskim pokonała Szkołę Podstawową nr 1 z Solca Kujawskiego 2,5 : 1,5.

Zwycięskie szkoły zdobyły prawo występu na Mistrzostwach Województwa. Zespoły uhonorowane zostały pucharami, dyplomami i statuetkami oraz słodyczami ufundowanymi przez MUKS Start Solec Kujawski i Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy.

Galeria