Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w zawodach sportowych Pluszowego Misia

15 grudnia 2016 r. w hali sportowo-widowiskowej soleckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w zawodach sportowych Pluszowego Misia szkół podstawowych kl. I-III. Do Mistrzostw przystąpili uczniowie reprezentujący pięć gmin naszego powiatu. W każdej drużynie startowało po sześcioro dziewczynek oraz chłopców, najlepszych w swoich rocznikach, którzy rywalizowali w rozmaitych konkurencjach sprawnościowych. Po stojących na wysokim sportowym poziomie zawodach zanotowano następujące wyniki:

Klasy I:

 1. Szkoła Podstawowa w Łochowie  – 21 pkt.
 2. Szkoła Podstawowa nr 4 w Solcu Kujawskim – 21 pkt.
 3. Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Chełmińskiej  – 13 pkt.
 4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Koronowie – 10 pkt.
 5. Szkoła Podstawowa w Brzozie – 10 pkt.

Klasy II:

 1. Szkoła Podstawowa w Łochowie –  21 pkt.
 2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Koronowie – 18 pkt.
 3. Szkoła Podstawowa nr 4 w Solcu Kujawskim – 15 pkt.
 4. Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Chełmińskiej – 14 pkt.
 5. Szkoła Podstawowa w Brzozie – 7 pkt.

Klasy III:

 1. Szkoła Podstawowa w Łochowie – 21 pkt.
 2. Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Chełmińskiej – 20 pkt.
 3. Szkoła Podstawowa nr 2 w Koronowie – 18 pkt.
 4. Szkoła Podstawowa nr 4 w Solcu Kujawskim – 10 pkt.
 5. Szkoła Podstawowa w Brzozie – 6 pkt.

W punktacji generalnej zwyciężyła bezapelacyjnie Szkoła Podstawowa w Łochowie zdobywając łącznie 63 punkty. Drugie miejsce z dorobkiem 47 punktów zajęła Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Chełmińskiej. O trzecią lokatę w dodatkowej zabawie rywalizowały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Solcu Kujawskim oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie, gdyż obie reprezentacje wywalczyły po 46 punktów. W barażu lepsze okazały się dzieci z Koronowa i im przypadło miejsce trzecie. Piątą lokatę w zawodach zajęły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Brzozie – 23 punkty.

Po zakończeniu zawodów dokonano dekoracji. Zawodników dekorowali: Andrzej Kubiak – Dyrektor Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy, Adam Brzozowski – Harcmistrz Komendy Hufca ZHP w Solcu Kujawskim, Marek Roliński – Prezes MUKS Start Solec Kujawski oraz Zbigniew Wawrzyniak – Dyrektor OSiR w Solcu Kujawskim. Najlepsze drużyny w każdej kategorii otrzymały medale zaś wszystkie szkoły piękne Pluszowe Misie ufundowane przez Starostwo Powiatu w Bydgoszczy. Ponadto wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali słodycze. Organizatorami turnieju byli Komenda Hufca ZHP Solec Kujawski oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawski.