Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w zawodach sportowych Pluszowego Misia

5 grudnia 2018 r. w hali sportowo-widowiskowej soleckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w zawodach sportowych Pluszowego Misia szkół podstawowych kl. I-III. Do zawodów przystąpili uczniowie reprezentujący cztery gminy naszego powiatu. W każdej drużynie startowało po pięcioro dziewczynek oraz chłopców, którzy rywalizowali w rozmaitych konkurencjach sprawnościowych. Tradycyjnie liczyła się szybkość i dokładność wykonania poszczególnych zadań. Po stojących na wysokim sportowym poziomie zawodach zanotowano następujące rozstrzygnięcia:

Klasy I:

1. Szkoła Podstawowa w Łochowie  – 18 pkt.
  2. Szkoła Podstawowa w Ostromecku – 13 pkt.
  3. Szkoła Podstawowa nr 4 w Solcu Kujawskim – 11 pkt.
  4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Koronowie – 8 pkt.

Klasy II:

1. Szkoła Podstawowa nr 4 w Solcu Kujawskim – 16 pkt.
  2. Szkoła Podstawowa w Łochowie  – 15 pkt.
  3. Szkoła Podstawowa nr 2 w Koronowie – 11 pkt.
  4. Szkoła Podstawowa w Ostromecku – 8 pkt.

Klasy III:

2. Szkoła Podstawowa nr 4 w Solcu Kujawskim – 15 pkt.
  3. Szkoła Podstawowa w Ostromecku – 11 pkt.
  4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Koronowie – 6 pkt.

W punktacji generalnej, na którą składały się wyniki wszystkich trzech roczników młodych sportowców każdej ze szkół, zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Łochowie zdobywając łącznie 51 punktów. Drugie miejsce z dorobkiem 42 punktów zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 w Solcu Kujawskim. Trzecia lokata przypadła Szkole Podstawowej w Ostromecku, która wywalczyła
32 punkty. Czwarte miejsce dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie z dorobkiem 25 punktów.

Po zakończeniu zawodów dokonano dekoracji. Najlepsze trzy drużyny w każdej kategorii otrzymały medale zaś wszystkie szkoły uczestniczące w zawodach, piękne Pluszowe Misie ufundowane przez Starostwo Powiatu w Bydgoszczy. Ponadto wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali słodycze. Organizatorami turnieju byli MUKS Start oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim.