Soleccy samorządowcy tym razem „srebrni”

2 czerwca 2018 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Dobrczu rozegrano XVII DRUŻYNOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO dla pracowników samorządowych i radnych Powiatu Bydgoskiego. W rywalizacji udział wzięło siedem drużyn – sześć reprezentujących gminy naszego Powiatu oraz drużyna Starostwa Powiatowego..

Bardzo zacięta rywalizacja w grupie A zakończyła się zwycięstwem broniącej tytułu drużyny Solca Kujawskiego, który pokonał Dobrcz 3:1 oraz przegrał z Białymi Błotami 2:3. Drugą lokatę zajął Dobrcz, który pokonał Białe Błota 3:1 i dzięki bilansowi małych punktów obok Solca awansował do półfinałów.

W grupie B triumfowało Osielsko, po pokonaniu Starostwa Powiatowego i Koronowa w stosunku 3:1 oraz Nowej Wsi Wielkiej 4:0. Druga, premiowana awansem do półfinału lokata przypadła drużynie Starostwa, która pokonała Nową Wieś Wielką oraz Koronowo po 3:1. Trzecia lokata w grupie B przypadła zespołowi z Koronowa po zwycięstwie nad Nową Wsią 3:1.

Oto wyniki dalszych spotkań:

Półfinały:

Osielsko – Dobrcz                                           3 : 1

Solec Kujawski – Starostwo Powiatowe         4 : 0

Mecz o 5 miejsce:

Białe Błota – Koronowo                                   3 : 1

Mecz o 3 miejsce:

Starostwo Powiatowe – Dobrcz                     3 : 1

Finał:

Osielsko – Solec Kujawski                      3 : 2

W zespole Solca Kujawskiego grali: Sebastian Mędlewski, Kamil Pater, Robert Wojewódzki i Łukasz Czarczyński. Po zakończeniu rywalizacji drużynowej rozegrano turniej indywidualny, w którym każda drużyna wystawiła po jednym zawodniku. Zmagania te zakończyły się zwycięstwem Dawida Garbolińskiego (Osielsko) przed Rafałem Lasotą (Białe Błota) i Maciejem Polackim (Dobrcz).

Uczestnicy uhonorowani zostali tradycyjnie pięknymi Pucharami Starosty Bydgoskiego oraz dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Galeria