Triumf Solecczan w XVI turnieju tenisa stołowego samorządowców

27 maja 2017 r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Dobrczu rozegrano XVI DRUŻYNOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO dla pracowników samorządowych i radnych Powiatu Bydgoskiego. W rywalizacji udział wzięło sześć drużyn reprezentujących gminy naszego Powiatu.

Rywalizacja w grupie A zakończyła się zwycięstwem zespołu Osielska, które pokonało Białe Błota 4:0 oraz Koronowo 3:1. Drugie miejsce w tej grupie zajęły Białe Błota po wygranej z Koronowej 4:0. 

Grupę B wygrała drużyna Solca Kujawskiego po pokonaniu zespołów z Dobrcza 3:1 oraz Nowej Wsi Wielkiej 3:1. Drugą lokatę wywalczył Dobrcz, który pokonał Nową Wieś Wielką 4:0.

Oto wyniki dalszych spotkań:

Półfinały:

Osielsko – Dobrcz                            3 : 1

Solec Kujawski – Białe Błota            4 : 0

Mecz o 5 miejsce:

Koronowo – Nowa Wieś Wielka       3 : 1

Mecz o 3 miejsce:

Dobrcz – Białe Błota                         3 : 1

Finał:

Osielsko – Solec Kujawski          2 : 3

W zwycięskim zespole Solca Kujawskiego grali: Sebastian Mędlewski, Kamil Pater, Waldemar Ostrowski, Robert Wojewódzki i Łukasz Czarczyński.

Po zakończeniu rywalizacji drużynowej rozegrano turniej indywidualny, w którym każda drużyna wystawiła po jednym zawodniku. Zmagania te zakończyły się Kamila Patera  (Solec Kujawski), który wyprzedził Dawida Garbolińskiego (Osielsko) i Krzysztofa Arkuszewskiego (Dobrcz).

Uczestnicy uhonorowani zostali pięknymi Pucharami Starosty Bydgoskiego oraz dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Galeria