Turniej Charytatywny „Gramy dla Mariusza”

22 grudnia 2019 r. w hali OSiR w Solcu Kujawskim odbył się Świąteczny Charytatywny Turniej piłki nożnej halowej pod nazwą „Gramy dla Mariusza”. Jego głównym celem było zebranie środków, które przyczynią się do leczenia ciężkiej kontuzji naszego kolegi, byłego piłkarza Mariusza Borowiaka.

Do rywalizacji przystąpiło dziewięć drużyn, w których nie brakowało zawodników na co dzień kiedyś występujących z Mariuszem. Zespoły podzielone zostały na dwie grupy, w których rywalizowały systemem „każdy z każdym”, następnie rozegrano półfinały i mecze o miejsce trzecie i pierwsze. Ostatecznie po bardzo zaciętej ale prowadzonej głównie fair rywalizacji najlepsza okazał się drużyna FC Albatros, która w finale po serii rzutów karnych okazała się lepsza od zespołu Focus Czarny. Trzecie miejsce przypadło drużynie Klimat Solec.

Podczas całej imprezy zasilaliśmy charytatywną puszkę. Wrzucaliśmy do niej wpisowe drużyn oraz datki, za które można było otrzymać atrakcyjne gadżety. Podczas uroczystego zakończenia turnieju nastąpiło przekazanie jej naszemu koledze i wierzymy iż choć w pewnym stopniu pomoże mu to w walce z kontuzją.

Organizatorem turnieju był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim z pomocą darczyńców, do których należą: Tomasz Pacek (pozyskanie gadżetów od sponsorów: Santano, Licon, Komo, PHU Mart, Zakład Produkcji Waty Staśkiewicz oraz Powiat Bydgoski), Łukasz Bojda (puchary), Tomasz Jeziorski (słodycze). Wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji serdecznie dziękujemy! Poniżej wyniki Turnieju:

GRUPA A:

  1. FC Albatros                4     10     6 : 3
  2. Focus Złoty                 4     6     3 : 2
  3. Rycerze Zachodu       4     5     4 : 4
  4. Roletka Czerwona     4     4     1 : 2
  5. Polimer                        4     1     0 : 3

GRUPA B:

  1. Focus Czarny         3     9     9 : 0
  2. Klimat Solec          3     4     9 : 3
  3. Roletka Zielona     3     4      3 : 1
  4. Zakwaszeni            3     0     0 : 17

Półfinały:

FC Albatros – Klimat Solec               3 : 0

Focus Złoty – Focus Czarny              0 : 1    

Mecz o 3 miejsce:

Klimat Solec – Focus Złoty               1 : 1  (rzuty karne 2 : 0)

Finał:

FC Albatros – Focus Czarny             1 : 1  (rzuty karne 2 : 0)

Po zakończeniu finału pierwsze trzy zespoły otrzymały puchary, zaś wszystkie zespoły pamiątkowe dyplomy. Wyróżnione również Króla Strzelców turnieju, który okazał się Hubert Mordacz z drużyny Focus Czarny, zdobywca 4 bramek.