Unia Cup 2019 – turniej żaków

21 grudnia 2019 r. hala OSiR w Solcu Kujawskim gościła uczestników trzeciego, ostatniego turnieju w tegorocznym cyklu Unia Cup.

Tym razem do rywalizacji przystąpili zawodnicy z kategorii żaków. Czternaście drużyn podzielono na dwie grupy, które na mniejszych boiskach zagrały systemem „każdy z każdym”. Następnie każda drużyna zagrała jeszcze po dwa mecze z rywalami z drugiej grupy.

Nie tworzono klasyfikacji punktowej, jednak z kronikarskiego obowiązku wypada dodać, iż najlepsze wyniki w rozgrywkach grupowych osiągnęły Start Pruszcz Pomorski oraz Victoria Niemcz w grupie A oraz Chemik II Bydgoszcz i Mustang Ostaszewo w grupie B. Tuż za nimi w swych grupach uplasowali się odpowiednio Wisła Gruczno i Unia Solec Kujawski oraz Wisełka I Fordon i Gryf Sicienko.

Po zakończeniu turnieju wszyscy zawodnicy otrzymali medale, upominki oraz oczywiście życzenia świąteczno noworoczne.

Przypomnijmy, iż tegoroczny organizowany przez KS Unia Solec Kujawski cykl Unia Cup składał się z trzech turniejów. 14 grudnia br. rywalizowali młodzicy a turniej zakończył się wygraną MUKS II Bydgoszcz przed BKS Bydgoszcz i MUKS I Bydgoszcz. Dzień później w turnieju orlików triumfowała Olimpia Grudziądz wyprzedzając MUKS Bydgoszcz oraz Wisełkę Fordon.

Sponsorami oraz partnerami Unia Cup 2019 byli: Gmina Solec Kujawski, Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy, Urząd Marszałkowski  w Toruniu, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim oraz firmy Drobex Sp. z o.o., Aljot, Autos, Jura Park Solec Kujawski, Świeże Soki Cymes, Studio Reklamy Madres, Pizzeria Twoje Smaki, Bee Fit, Piekarnia Grochola oraz producent sprzętu sportowego Jako.