XXVI finał WOŚP w OSiR – podsumowanie

14 stycznia 2018 r. był jak wiadomo w całej Polsce dniem XXVI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Solecki Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował z tej okazji atrakcyjną ofertę imprez sportowych.

Już w sobotę osiem drużyn rywalizowało w „Otwartym Turnieju piłki nożnej halowej”, a rywalizacja zakończyła się wygraną zespołu Focus.

Niedziela to organizowany z soleckim UKS „Top” kolejny wielki turniej tenisa stołowego „Graj w pingponga z Wielką Orkiestrą”, w którym w dziewięciu kategoriach zagrało aż ponad 70 zawodniczek i zawodników oraz „V Powiatowy Mini Triatlon Zimowy”.

W nim 24 śmiałków mierzyło się z własnymi słabościami podczas pływania w basenie, jeździe na trenażerach oraz biegu na stadionie. Ostatecznie w kategorii mężczyzn triumfował Łukasz Krieger przed Jakubem Cimachowskim oraz Jakubem Kałamaja, zaś wśród kobiet najlepsza okazała się Agnieszka Kamińska przed Anną Ostrowską oraz Magdaleną Rudol. O powyższych imprezach informujemy również w osobnych komunikatach.

Trzecią niedzielną atrakcją była tradycyjna akcja „Pierwszy oddech z OSiR i OSP”. W godzinach przedpołudniowych w Parku Wodnym soleccy strażacy prezentowali sprzęt służący do ratowania ludzkiego życia i przeprowadzali naukę reanimacji. W wodzie zaś instruktorzy proponowali chętnym podwodne pływanie, które jak co roku cieszyło się znacznym powodzeniem. Przed obiektem można też było podziwiać wozy strażackie, które prezentowały się imponująco.

Finalnie podczas wszystkich imprez pod patronatem OSiR zebraliśmy niespełna 2600 zł, które zasiliło konto Wielkiej Orkiestry. Dziękujemy i zapraszamy za rok !!!

Galeria