Kolejne eliminacje IOSW 2020 – koszykówka oraz tenis stołowy

9 lutego 2020 r. soleccy sportowcy wzięli udział w kolejnych rozgrywkach w ramach eliminacji do czerwcowych Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich.

Nasi koszykarze w finałowym turnieju eliminacji rozegranym w Chełmnie rywalizowali o dwa premiowane awansem na Igrzyska miejsca. W gronie silnych przeciwników niestety nie zanotowali zwycięstwa ulegając kolejno reprezentacjom Chełmna 40:69, Szubina 51:54 oraz Gniewkowa 49:66 i zajęli czwarte miejsce odpadając z rozgrywek.

Awans do finałów IOSW 2020 wywalczyły drużyny gospodarzy oraz Gniewkowa.

Barw naszej gminy w turnieju bronili: Jakub Nyc, Krzysztof Nyc, Mateusz Zboracki, Kuba Ramowski, Adrian Wojewódzki, Marcin Walukiewicz, Michał Sonnak, Tomasz Krysztofiński, Maciej Fojt, Maciej Zboiński, Krzysztof Palacz oraz Piotr Dylewski.

W Gniewkowie natomiast w trzecim turnieju eliminacyjnym rywalizowali tenisiści stołowi.

Przypomnijmy iż w dwóch wcześniejszych turniejach awans uzyskała czwórka solecczan (Ewa Sokołowska, Nikodem Waldowski, Maria Klepacz oraz Tomasz Łojewski).

Teraz sztuka ta powiodła się kolejnej trójce – awansowały Dagmara Lipińska i Natalia Szwejk w kategorii juniorek oraz Przemysław Nowicki w kategorii juniorów. O krok od awansu byli Nataniel Marjanek (młodzik) oraz Sebastian Mędlewski (senior).

Przed naszymi zawodnikami jeszcze czwarty, ostatni turniej eliminacyjny, który 29 marca br. rozegrany zostanie w Laskowicach. Tam również kilku zawodników ma szanse na awans.

Warto wspomnieć iż pod koniec lutego do rywalizacji przystępują soleckie koszykarki, które w turnieju pierwszej rundy eliminacji w Szubinie zmierzą się w gospodarzami oraz reprezentacją Świecia.