Mistrzostwa Polski w Ping Pongu

W dniach 26-27 listopada 2016 r. kompleks Ośrodka Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim gościł uczestników Mistrzostw Polski w Ping Pongu. Ta nowa dyscyplina, powstała pięć lat temu, jest oczywiście pokrewną tenisa stołowego. Obok kilku niuansów w przepisach, różni się przede wszystkim rakietkami jakich używają zawodnicy. Nie posiadają one bowiem tak ważnych w tenisie stołowym gumowych okładzin, a pokryte są papierem ściernym o bardzo drobnej ziarnistości.

W tegorocznych Mistrzostwach udział wzięło niespełna 50 zawodników, w tym ubiegłoroczna czołówka, która dołączyła do rozgrywek w niedzielę. W sobotę zaś zawodnicy rywalizowali o rozstawienie przed niedzielnym turniejem i zawody te zakończyły się triumfem legendy polskiego tenisa stołowego – Leszka Kucharskiego, który w finale pokonał Jacka Wieczerzaka. Trzecie miejsce zajął Maciej Rybak, zaś czwarte Zbigniew Lisiecki.

Dzień później w turnieju głównym Mistrzostw Polski po wielu spotkaniach stojących na bardzo wysokim poziomie zwyciężył Filip Szymański, w finale pokonując Przemysława Sałacińskiego 3:1. Obaj finaliści uzyskali awans do styczniowych Mistrzostw Świata w Ping Pongu, które rozegrane zostaną w Londynie. W meczu o miejsce trzecie zmierzyli się ubiegłoroczni finaliści – Filip Młynarski wygrał ze Zbigniewem Leszczyńskim 2:1.

Podsumowując, zawody należy zdecydowanie uznać za udane. Cieszymy się, iż Solec Kujawski mógł gościć imprezę tej rangi i planujemy być ich organizatorem również w roku przyszłym. Poniżej oficjalna klasyfikacja Mistrzostw Polski 2016:

1. Filip Szymański
2. Przemysław Sałaciński
3. Filip Młynarski
4. Zbigniew Leszczyński
5-8. Jacek Wieczerzak, Krzysztof Leszczyński, Łukasz Jamorski, Mateusz Lisiecki
9-16. Grzegorz Sajnaj, Kacper Moliński, Artur Daniel, Filip Strychalski, Damian Forjas,
Przemysław Iwiński, Leszek Kucharski, Zbigniew Lisiecki
17-32. Jan Durakiewicz, Maciej Rybak, Krystian Szramowski, Wojciech Wypyszyński,
Edward Czerwiński, Krzysztof Kierznowski, Mikołaj Piotrowski, Krzysztof Molenda, Olga
Polakowska, Franciszek Jastrzębowski, Paweł Tusień, Ryszard Berka, Bogusław Okonek,