Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w koszykówce chłopców szkół gimnazjalnych

2 marca 2017 r. w hali sportowo-widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim rozegrano Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w koszykówce chłopców szkół gimnazjalnych. Sześć drużyn wyłonionych wcześniej w zawodach gminnych, rywalizowało w rozgrywkach grupowych, półfinałach oraz spotkaniach o trzecie i pierwsze miejsce. Ostatecznie tytuł mistrzowski zdobyła drużyna Gimnazjum nr 1 w Żołędowie, która w finale pokonała rówieśników z Nowej Wsi Wielkiej. Zawodnicy z Żołędowa zdobyli prawo występu w ćwierćfinałach wojewódzkich. Organizatorami Mistrzostw byli MUKS „Start” Solec Kujawski oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim. Wszystkie zespoły otrzymały puchary, dyplomy oraz słodycze ufundowane przez Starostwo Powiatu w Bydgoszczy.