Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w szachach drużynowych – wyniki

28 października 2022 r. w soleckim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w szachach drużynowych w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej.  Do rywalizacji przystąpiły szkoły z Łochowa, Koronowa, Witoldowa oraz Solca Kujawskiego a każda drużyna składała się z czterech osób w tym co najmniej jednej dziewczynki.

W turnieju Igrzysk Dzieci (roczniki 2010 i młodsi) rywalizowały cztery szkoły, spośród których najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa w Łochowie wygrywając wszystkie pojedynki zdobywając 12 punktów. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 w Solcu Kujawskim z dorobkiem 5 punktów, trzecie Szkoła Podstawowa nr 2 w Koronowa (4 punkty), zaś czwarte – Szkoła Podstawowa w Witoldowie (3 punkty)

W rywalizacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2008-2009) najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa w Łochowie, która wywalczyła 6 punktów. Drugie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Koronowie (4 punkty), zaś trzecie Szkoła Podstawowa nr 1 w Solcu Kujawskim (2 punkty).

Zwycięskie szkoły zdobyły prawo występu w finałach Mistrzostw Województwa. Zespoły uhonorowane zostały pucharami, medalami oraz słodyczami ufundowanymi przez MUKS Start Solec Kujawski i Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy.