Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w tenisie stołowym drużynowym – Licealiada

22 stycznia 2020 r. w Solcu Kujawskim rozegrano Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w tenisie stołowym drużynowym dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady. W rozgrywkach udział wzięły Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim oraz Zespół Szkół Agro Ekonomicznych w Karolewie.

W rywalizacji dziewcząt ZSAE Karolewo (w składzie Karolina Weyna i Karolina Szymańska) zwyciężyło solecki ZSOiZ (Dagmara Lipińska, Weronika Cichowicz) 3:0.

Natomiast w kategorii chłopców triumfował zespół ZSOiZ Solec Kujawski (Mikołaj Bleja, Adrian Lipiński, Wiktor Pniewski) który pokonał rówieśników z Karolewa (Dawid Miklasz, Kamil Sikora) 3:0.

Zwycięzcy zdobyli prawo występów w półfinale wojewódzkim, który odbędzie się w sali SP 1 w Solcu Kujawskim 12 lutego br. Finał wojewódzki również rozegrany zostanie w Solcu 18 lutego br. Organizatorem Mistrzostw był Uczniowski Klub Sportowy „Top”. Drużyny udekorowane zostały pucharami, medalami, dyplomami oraz upominkami. Ponadto wszyscy zawodnicy otrzymali napoje i słodycze – wszystko ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy.