Mistrzostwa Solca Kujawskiego w tenisie ziemnym

W dniu 2 lipca 2017 r. na korcie boiska Orlik przy soleckim Zespole Szkół odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Solca Kujawskiego w tenisie ziemnym w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz Open.

Pierwsi do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół podstawowych, którzy najpierw zagrali mecze grupowe, zaś później spotkania o poszczególne lokaty. Po wielu pasjonujących pojedynkach ostatecznie zwycięzcą okazał się Igor Klepacz, który w finałowym pojedynku pokonał Oliwiera Szlachtę. W meczu o brązowy medal Hubert Siwiński pokonał Kacpra Janczura, zaś w spotkaniu o piątą lokatę Kacper Barski wygrał z Marcinem Olszyńskim.

 Następnie swój turniej w podobnej formule rozegrali gimnazjaliści. Tu ostatecznie najlepszy okazał się Przemysław Syrocki, którzy w wielkim finale pokonał Stanisława Kaczana. Brązowy medal wywalczył Mikołaj Bleja, który okazał się lepszy od Jakuba Kolasińskiego. W meczu o piąte miejsce Kelvin Szatkowski wygrał z Jakubem Stangreciakiem.  

Późnym popołudniem do rywalizacji (systemem „każdy z każdym”) przystąpili zawodnicy w kategorii Open. Podobnie jak przed rokiem w tej kategorii najlepszy okazał się Sebastian Mędlewski, który zakończył zmagania z kompletem zwycięstw. Druga lokata przypadła Krzysztofowi Markiewiczowi, trzecie miejsce zajął Adam Berdysiak, zaś czwarte Sebastian Lewandowski.

Organizatorem Mistrzostw był Uczniowski Klub Sportowy „Top” Solec Kujawski. Zawodnicy otrzymali medale, dyplomy oraz upominki ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Solcu Kujawskim.