Mistrzostwa Solca w zabawach Pluszowego Misia

Mistrzostwa Solca Kujawskiego w zabawach Pluszowego Misia

1 grudnia 2022 r. w hali sportowo-widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim rozegrano Mistrzostwa Solca Kujawskiego szkół podstawowych w zabawach sportowych „Pluszowego Misia” klas I-III. Jak co roku w rywalizacji udział wzięły reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 4 w Solcu Kujawskim. Reprezentacje każdego rocznika składały się łącznie z dziesięciu dziewcząt i chłopców i brały udział w pięciu zabawach, w których sędziowie zwracali uwagę na dokładność oraz szybkość wykonania. Zwycięska w zabawie drużyna uzyskiwała 2 punkty, przegrana 1 punkt.

Rywalizację zdominowały reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 4, które zwyciężyły we wszystkich trzech rocznikach, zdobywając łącznie 30 punktów. Dorobek SP nr 1 to 15 punktów.

Zwycięski zespół SP nr 4 zdobył prawo do reprezentowania gminy Solec Kujawski w rywalizacji Mistrzostw Powiatu Bydgoskiego, które 5 grudnia br. odbędą się również w hali soleckiego OSiR. Po zakończeniu tych pasjonujących zawodów nastąpiło wręczenie nagród. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali medale, zaś szkoły piękne Pluszowe Misie, które upamiętniać będą te zawody sportowe.

Organizatorem zawodów byli Urząd Miasta i Gminy Solec Kujawski, Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Start” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim.