Pluszowy Miś – Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego

10 grudnia 2019 r. hala sportowo-widowiskowa soleckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji była areną Mistrzostw Powiatu Bydgoskiego w zawodach sportowych Pluszowego Misia szkół podstawowych kl. I-III. Do zawodów przystąpili uczniowie reprezentujący pięć gmin naszego powiatu. W każdej drużynie startowało po pięcioro dziewczynek oraz chłopców, którzy rywalizowali w rozmaitych konkurencjach sprawnościowych. Tradycyjnie liczyła się szybkość i dokładność wykonania poszczególnych zadań. Po stojących na wysokim sportowym poziomie i niezwykle emocjonujących zawodach zanotowano następujące rozstrzygnięcia:

Klasy I:

 1. Szkoła Podstawowa w Łochowie  – 22 pkt.
 2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Koronowie – 21 pkt.
 3. Szkoła Podstawowa nr 4 w Solcu Kujawskim – 14 pkt.
 4. Szkoła Podstawowa w Ostromecku – 10 pkt.
 5. Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Wielkiej – 8 pkt.

Klasy II:

 1. Szkoła Podstawowa w Łochowie  – 23 pkt.
 2. Szkoła Podstawowa nr 4 w Solcu Kujawskim – 19 pkt.
 3. Szkoła Podstawowa w Ostromecku – 17 pkt.
 4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Koronowie – 11 pkt.
 5. Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Wielkiej – 5 pkt.

Klasy III:

 1. Szkoła Podstawowa w Łochowie  – 22 pkt.
 2. Szkoła Podstawowa nr 4 w Solcu Kujawskim – 20 pkt.
 3. Szkoła Podstawowa nr 2 w Koronowie – 15 pkt.
 4. Szkoła Podstawowa w Ostromecku oraz Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Wielkiej – po 9 pkt.

W punktacji generalnej, na którą składały się wyniki wszystkich trzech roczników młodych sportowców każdej ze szkół, zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Łochowie zdobywając łącznie 67 punktów. Drugie miejsce z dorobkiem 53 punktów zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 w Solcu Kujawskim. Trzecia lokata przypadła Szkole Podstawowej nr 2 w Koronowie, która wywalczyła 47 punktów. Czwarte miejsce dla Szkoły Podstawowej w Ostromecku z dorobkiem 36 punktów, zaś piąte dla Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Wielkiej, która wywalczyła 22 punkty.  

Po zakończeniu zawodów dokonano dekoracji. Najlepsze trzy drużyny w każdej kategorii otrzymały medale zaś wszystkie szkoły uczestniczące w zawodach, piękne Pluszowe Misie ufundowane przez Starostwo Powiatu w Bydgoszczy. Ponadto wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali słodyc