Pluszowy Miś – Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego

8 grudnia 2017 r. hala sportowo-widowiskowa soleckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji była miejscem Mistrzostw Powiatu Bydgoskiego w zawodach sportowych Pluszowego Misia szkół podstawowych kl. I-III. Do zawodów przystąpili uczniowie reprezentujący pięć gmin naszego powiatu. W każdej drużynie startowało po pięcioro dziewczynek oraz chłopców, którzy rywalizowali w rozmaitych konkurencjach sprawnościowych. Po stojących na wysokim sportowym poziomie zawodach zanotowano następujące wyniki:

Klasy I:

1. Szkoła Podstawowa w Łochowie  – 19 pkt.
  2. Szkoła Podstawowa nr 4 w Solcu Kujawskim – 16 pkt.
  3. Szkoła Podstawowa nr 2 w Koronowie – 15 pkt.
  4. Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Wielkiej – 14 pkt.
  5. Szkoła Podstawowa w Ostromecku – 11 pkt.

Klasy II:

1. Szkoła Podstawowa w Łochowie  – 25 pkt.
  2. Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Wielkiej – 18 pkt.
  3. Szkoła Podstawowa nr 4 w Solcu Kujawskim – 14 pkt.
  4. Szkoła Podstawowa w Ostromecku – 12 pkt.
  5. Szkoła Podstawowa nr 2 w Koronowie – 6 pkt.

Klasy III:

1. Szkoła Podstawowa w Łochowie  – 22 pkt.
  2. Szkoła Podstawowa nr 4 w Solcu Kujawskim – 19 pkt.
  3. Szkoła Podstawowa nr 2 w Koronowie – 17 pkt.
  4. Szkoła Podstawowa w Nowej Wsie Wielkiej – 9 pkt.
  5. Szkoła Podstawowa w Ostromecku – 8 pkt.

W punktacji generalnej, podobnie jak w roku ubiegłym, zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Łochowie zdobywając łącznie 66 punktów. Drugie miejsce z dorobkiem 49 punktów zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 w Solcu Kujawskim. Trzecia lokata przypadła Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Wielkiej, która wywalczyła 41 punktów. Czwarte miejsce dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie z dorobkiem 38 punktów, zaś piąte dla Szkoły Podstawowej w Ostromecku – 31 punktów.

Po zakończeniu zawodów dokonano dekoracji. Zawodników dekorowali: Zbigniew Wawrzyniak – Dyrektor OSiR w Solcu Kujawskim oraz Marek Roliński – Prezes MUKS Start Solec Kujawski. Najlepsze drużyny w każdej kategorii otrzymały medale zaś wszystkie szkoły piękne Pluszowe Misie ufundowane przez Starostwo Powiatu w Bydgoszczy. Ponadto wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali słodycze. Organizatorami turnieju byli MUKS Start oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim.