Pluszowy Miś – Mistrzostwa Solca Kujawskiego

9 grudnia 2019 r. w hali sportowo-widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim rozegrano Mistrzostwa Solca Kujawskiego szkół podstawowych w zabawach sportowych „Pluszowego Misia” klas I-III. Jak co roku w rywalizacji udział wzięły reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 4 w Solcu Kujawskim. Reprezentacje każdego rocznika składały się z łącznie dziesięciu dziewcząt i chłopców i brały udział w pięciu zabawach, w których sędziowie zwracali uwagę na dokładność oraz szybkość wykonania. Zwycięska w zabawie drużyna uzyskiwała 2 punkty, przegrana 1 punkt.

W konkurencjach klas pierwszych dzieci z SP 1 okazały się lepsze triumfując w czterech spośród pięciu zabaw co przełożyło się na ich wygraną w tej kategorii wiekowej 9:6. W rywalizacji klas drugich SP 4 wygrała we wszystkich pięciu zabawach co przyniosło jej zwycięstwo 10:5 w punktach. Identycznie ułożyła się klasyfikacja w roczniku trzecioklasistów (10:5 dla SP 4).

W klasyfikacji generalnej triumfowała zatem drużyna Szkoły Podstawowej nr 4, której uczniowie zdobyli łącznie aż 26 punktów i wyprzedzili reprezentację Szkoły Podstawowej nr 1 – która zdobyła 19 punktów.

Zwycięski zespół SP nr 4 zdobył prawo do reprezentowania gminy Solec Kujawski w rywalizacji Mistrzostw Powiatu Bydgoskiego, które 10 grudnia br. odbyły się również w hali soleckiego OSiR. Po zakończeniu tych niezwykle pasjonujących zawodów nastąpiło wręczenie nagród. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali medale, zaś szkoły piękne Pluszowe Misie, które upamiętniać będą te zawody sportowe.

Organizatorem zawodów byli Urząd Miasta i Gminy Solec Kujawski, Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Start” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim.