Podsumowanie 32 Finału WOŚP w OSiR

W dniu 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w kompleksie Ośrodka Sportu i Rekreacji wszyscy chętni mogli skorzystać z bogatej oferty sportowych atrakcji.

Od godzin porannych w Parku Wodnym miłośnicy długodystansowego pływania przez sześć godzin „zbierali” kilometry podczas akcji „Orkiestrowe pływanie”. Wyzwanie podjęło blisko 30 osób, łącznie przepływając 60 kilometrów. Zadeklarowani wcześniej darczyńcy wsparli puszkę WOŚP w kwotach odpowiadających zebranemu wynikowi. Do grona sponsorów tego wydarzenia zaliczyć należy firmy Klimat Solec, Meble Włoskie Design i FH Żelmet oraz Radnego Rady Miejskiej Szymona Raczyńskiego i Dyrektora soleckiego OSiR Wojciecha Lutowskiego.

Niemal równolegle niezawodni strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Solcu Kujawskim (na holu oraz przed wejściem głównym do Parku Wodnego) przeprowadzali pokazy sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz sprzętu ratownictwa medycznego a także tradycyjnie w akcji „Pierwszy oddech z OSP i OSiR”, na wytyczonych torach soleckiego basenu, nurkowali z chętnymi do podwodnych wrażeń. Jak zwykle chętnych na te atrakcje nie brakowało. Wspomnieć należy, iż ciepłe posiłki dla obsługujących imprezy osób zapewnili: Wagon Smaków oraz Bar u Justyny, natomiast nagrody do całodniowych licytacji przeznaczył Autos.

Od godziny 10.00 rozpoczął się również sportowy event pod nazwą „Graj w pingponga z Wielką Orkiestrą i UKS Top”, gdzie blisko 60 osób rywalizowało w turnieju tenisa stołowego. W trakcie zawodów odbył się finał licytacji pamiątek sportowych, podczas którego szczęśliwcy nabyli wiele unikatowych przedmiotów. Miłośnicy kolarstwa oraz biegania w pobliżu również „kręcili” swoje kilometry. Łącznie było ich 70 a dystanse które zebrali (360 km na trenażerach oraz 130 km na bieżniach) zostały uhonorowane wpłatami do puszek przez partnerów wydarzenia – firmy Aljot, SolAir, Granit oraz Twoje Smaki. Koordynatorami imprezy byli: Łukasz Czarczyński, Sebastian Mędlewski oraz Waldemar Ostrowski z UKS Top Solec Kujawski.

Popołudniu natomiast rozegrano Otwarty turniej piłki nożnej halowej, w którym zagrało dziewięć drużyn. Podzielone zostały one na trzy grupy eliminacyjne, a do półfinałów awansowali zwycięzcy grup oraz najlepszy zespół z drugich miejsc. Z rywalizacji zwycięsko wyszła Unia IV, która w zaciętym finale pokonała FC Toronto 2:1. Trzecie miejsce przypadło zespołowi FC Drukpak. Królem Strzelców został Jarosław Trzciński (FC Toronto), z dorobkiem 6 bramek. Poniżej wyniki rywalizacji:


Grupa A:

 123PunktyBramkiMiejsce
MelettX0:40:800:12III
Team Spirit4:0X1:535:5II
FC Toronto8:05:1X613:1I


Grupa B:

 123PunktyBramkiMiejsce
Unia IVX2:23:145:3I
Team Solec2:2X0:112:3III
ProX Team1:31:0X32:3II

Grupa C

 123PunktyBramkiMiejsce
Roletka TeamX5:11:336:4II
Old Boys1:5X2:403:9III
FC Drukpak3:14:2X67:3I

Półfinały:

Roletka Team – Unia IV                   1 : 3

FC Drukpak – FC Toronto                 0 : 9

Mecz o 3 miejsce:

Roletka Team – FC Drukpak             1 : 2

Finał:

Unia IV – FC Toronto                      2 : 1

Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami tą niedzielę aktywnie. Dziękujemy sponsorom oraz partnerom wydarzenia! Wszystkie sportowe akcje przeprowadzone tego dnia w soleckim kompleksie OSiR pozwoliły zebrać do oficjalnych puszek ponad 25 000 zł co jest naszym sportowym rekordem. Już teraz zapraszamy za rok na 33 Finał WOŚP i towarzyszące mu wydarzenia.