Podsumowanie IOSW 2016 „Chełmno – Rio de Janeiro”

W dniach 17-19 czerwca 2016 r. w Chełmnie odbyły się XV Igrzyska Olimpijskie Sportowców Wiejskich województwa kujawsko-pomorskiego „Chełmno – Rio 2016”. Przez trzy dni około 2000 sportowców z całego województwa toczyło zmagania o medale w ponad 20 dyscyplinach sportowych.

Reprezentacja Solca Kujawskiego liczyła 48 osób, które brały udział w finałach zmagań koszykówki kobiet, piłki nożnej kobiet, lekkiej atletyki, tenisa, szachów, tenisa stołowego, strzelectwa, kolarstwa oraz podnoszenia ciężarka. Większość z nas miała za sobą występy eliminacyjne, gdyż kwalifikacje do IOSW trwały już od ponad roku.

Nasi reprezentanci zdobyli cztery medale:

  • Złoty – Katarzyna Serwińska (szachy kobiet)
  • Srebrne – Mikołaj Bleja (tenis stołowy – kategoria: kadet) oraz Maciej Główczewski (podnoszenie ciężarka – kategoria: do 80 kg)
  • Brązowy – Marcin Wojtecki (LA skok w dal – kategoria: senior)

Poza wyżej wymienionymi na bardzo dobrych miejscach w pierwszej dziesiątce, punktowanych miejscach uplasowali się:

– 4 miejsca: Jarosław Trzciński (LA – bieg na 3000 metrów) oraz drużyna piłki nożnej kobiet (Kinga Boczkaja, Nadzieja Obremska, Sylwia Włodarczyk, Roksana Włodarczyk, Magdalena Baum, Wiktoria Golińska, Natalia Wolniak, Maja Smolik, Wiktoria Sijka, Paulina Siemianowska, Aleksanda Maciejewska, Paulina Karbownik, Kamila Kołodziej, Oliwia Wiśniewska, Patrycja Ciesielska)

– 5 miejsce: Hanna Sarnecka (tenis stołowy – kategoria: juniorka)

– 6 miejsca: Sławomir Jakubik (szachy mężczyzn) oraz drużyna koszykówki kobiet (Marta Florecka, Kinga Boczkaja, Agata Chrostowska, Agnieszka Bojakowska, Julia Kubicka, Natalia Marchlewicz, Olga Stolarczyk, Małgorzata Nowak, Paulina Owieśna, Daria Szefke, Agnieszka Mędlewska, Marcelina Korecka)

– 7 miejsce: Stanisław Kaczan (tenis stołowy – kategoria: młodzik)

– 8 miejsce: Adam Ziółkowski (LA – rzut oszczepem mężczyzn)

– 9 miejsca: Dagmara Lipińska (tenis stołowy – kategoria: młodziczka) oraz Kamil Pater (tenis stołowy – kategoria: senior)

– 10 miejsce: Jarosław Trzciński (LA – półmaraton)

Te oraz inne dobre występy naszych zawodników zarówno podczas finałów w Chełmnie jak podczas eliminacji w różnych dyscyplinach sportu, pozwoliły powtórzyć sukces sprzed 4 lat i zająć bardzo dobre piąte miejsce w klasyfikacji generalnej miast i gmin z całego województwa kujawsko-pomorskiego!

Wszystkim reprezentującym nasze miasto w finałach oraz eliminacjach XV Igrzysk serdecznie dziękujemy. Za cztery lata podobna Olimpiada – tym razem „Sępólno Krajeńskie – Tokio 2020”, podczas której postaramy się zaprezentować jak najkorzystniej.