Półfinał wojewódzki Licealiady w tenisie stołowym

12 lutego br. w Solcu Kujawskim rozegrano półfinał wojewódzki Licealiady w tenisie stołowym. Do rywalizacji stanęły cztery drużyny dziewcząt i pięć drużyn chłopców ze szkół sześciu powiatów województwa kujawsko-pomorskiego.

W turnieju dziewcząt trzy zespoły odniosły po dwa zwycięstwa i o wygranej a tym samym awansie do finału wojewódzkiego decydował bilans małych punktów. Ostatecznie najlepsza okazała się drużyna Zespołu Szkół w Bielicach (Joanna Kotlińska, Kamila Pietrzak), która minimalnie wyprzedziła Zespół Szkół Agro Ekonomicznych z Karolewa (Karolina Weyna, Karolina Szymańska) oraz Zespół Szkół Ekonomicznych z Bydgoszczy (Karolina Hagen, Oliwia Waligóra). Czwarta lokata przypadła I Liceum Ogólnokształcącemu w Żninie (Wiktora Hałupka, Zofia Kanarkowska).

Wśród chłopców, również różnica między trzema pierwszymi zespołami była minimalna. Ostatecznie w turnieju triumfowała drużyna VI Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy (Mateusz Repke, Stefan Bogdan) wyprzedzając Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim (Mikołaj Bleja, Adrian Lipiński) oraz Technikum Logistyczne w Kołaczkowie (Mikołaj Stróżyński, Oskar Kliczykowski). Czwarte miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół w Bielicach (Igor Gzik, Radosław Smarzyk), zaś piąte Zespół Szkół Technicznych w Żninie (Kamil Bursztyński, Miłosz Kamiński).

Dziewczęta z Bielic oraz chłopcy z Bydgoszczy awansowali tym samym do finału wojewódzkiego, który 18 lutego br. rozegrany zostanie również w Solcu Kujawskim.

Oto szczegółowe wyniki turnieju półfinałowego:

DZIEWCZĘTA:

  1. ZS Bielice                              2 zw.   7 : 3
  2. ZSAE Karolewo                   2 zw.   8 : 5
  3. ZSE Bydgoszcz                    2 zw.   6 : 5    
  4. I LO Żnin                              0 zw.   1 : 9

CHŁOPCY:

  1. VI LO Bydgoszcz                 4 zw.   12 : 3
  2. ZSOiZ Solec Kujawski         3 zw.   10 : 5
  3. TL Kołaczkowo                     2 zw.   9 : 6
  4. ZS Bielice                               1 zw.   3 : 9
  5. ZST Żnin                                0 zw.   1 : 12

Galeria