Mecz 14 kolejki 1 ligi tenisa stołowego

Remis pierwszoligowych tenisistów stołowych UKS Top Solec z AZS Gdańsk

Drugi z rzędu remis we własnej sali wywalczyli pierwszoligowi tenisiści stołowi UKS Top. Tym razem 2 marca br. solecczanie podejmowali Balta KS AZS AWFiS II Gdańsk i chcieli za wszelką cenę to spotkanie wygrać, gdyż to dawało szanse na polepszenie ósmej lokaty w tabeli. Jesienią w Gdańsku wygrał AZS 7:3.
Tym razem pierwsza kolejka gier singlowych ułożyła się remisowo. Po stronie gdańszczan triumfowali Łukasz Kaproń (3:1 z Patrykiem Jendrzejewskim) oraz Kamil Dziadek (3:1 z Rafałem Ordzą). Punkty dla UKS Top zdobyli z kolei: Alan Woś (3:2 z Łukaszem Nadolskim) oraz Mateusz Ufnal (3:1 z Adamem Dudziczem).

Gry deblowe, które wyraźnie solecczan zawodzą w drugiej rundzie bieżącego sezonu, wygrali goście. Para Woś/Jendrzejewski uległa deblowi Dudzicz/Jakub Krawczyk 1:3, zaś Ordza/Michał Majchrzak przegrali z duetem Kaproń/Dziadek 2:3. Gdańsk prowadził zatem 4:2.

Dość szybko okazało się, że tego meczu UKS Top nie wygra, bowiem w pierwszych pojedynkach drugiej serii singli, co prawda Jendrzejewski wygrał z Dudziczem 3:1, jednak  Woś uległ Dziadkowi 0:3. Na szczęście dwie ostatnie gry padły łupem solecczan. Mateusz Ufnal pokonał Kamila Kostyka 3:0, zaś Michał Majchrzak – Jakuba Krawczyka 3:1 i ostatecznie drużyny podzieliły się punktami po remisie 5:5.

Wynik ten nie jest szczytem marzeń, jednak lepszy jeden punkt niż zero. Kolejny mecz solecki zespół rozegra w Działdowie 16 marca br.