Plakat Rowerowa Stolica Poslki 2023

Rowerowa Stolica Polski – zbieraj kilometry dla Solca Kujawskiego!

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Solca Kujawskiego (w każdym wieku!) do aktywnego spędzenia tegorocznego czerwca. Od pięciu lat mamy możliwość udziału w zabawie, w której nagrodą jest puchar dla Rowerowej Stolicy Polski.

Oczywiście głównie chodzi w niej o zdrowe spędzenie czasu, aktywny wypoczynek i obcowanie z przyjaciółmi oraz przyrodą jednak przy okazji rywalizujemy też z innymi miejscowościami w liczbie przejechanych kilometrów.

Jako gmina należąca do Stowarzyszenia Metropolii Bydgoszcz, jesteśmy częścią jednej dużej drużyny o nazwie „Metropolia Bydgoszcz” i wraz z miastem Bydgoszcz oraz 17 innymi gminami zbieramy dla niej kilometry. Jednocześnie rywalizujemy jednak o jak najwyższe miejsce w wewnętrznej klasyfikacji Metropolii, gdzie corocznie jesteśmy w czołówce.

W poprzedniej edycji zabawy kilometry zbierało około 70 solecczan (choć nie tylko, gdyż mogą to robić np miłośnicy naszego miasta mieszkający gdzie indziej), sprawmy aby w tym roku było nas zdecydowanie więcej!

Wystarczy zainstalować w telefonie aplikację „Aktywne Miasta”, wybrać swoje miasto, dołączyć do rywalizacji o puchar RSP i podczas rowerowych eskapad zbierać kolejne kilometry. Nie musimy jeździć po terenie naszej gminy. Jeśli chcecie pedałować na konto naszego miasta w Polsce, przebywając na drugim końcu świata, nie ma przeszkód. Z ciekawostek, użytkownicy aplikacji Aktywne Miasta jeżdżą między innymi w Holandii, Niemczech, Turcji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Indonezji, Brazylii i we Włoszech.

Na bieżąco możemy sprawdzać nasz wynik oraz miejsce w klasyfikacji (gminnej, wojewódzkiej czy ogólnopolskiej). Możemy także tworzyć własne podgrupy (np szkolne, klasowe, klubowe, firmowe) i rywalizować ze znajomymi a to już naprawdę wciągające 😉

Właściwa rywalizacja rozpocznie się 1 czerwca i potrwa całe 30 dni. Zachęcamy do dołączenia i zbierania kilometrów dla Solca Kujawskiego!

Przypominamy, iż dołączyć do zbierania kilometrów dla Solca można klikając w aplikacji „Aktywne Miasta” następująco:

* Rywalizacje

* Rowerowa Stolica Polski 2023 dla miast

* Bydgoszcz (Metropolia Bydgoszcz)

* Solec Kujawski

* grupę, w której chcemy być zapisani (tu do wyboru dla solecczan widnieją Firmy / Media / Ogólny lub Szkoły)

Galeria