Unia Cup 2021 – turnieje młodzików i orlików

W ostatni weekend stycznia 2021 r. hala soleckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji była miejscem zmagań młodych piłkarzy w kolejnej edycji turnieju piłki halowej Unia Cup.

W sobotnie przedpołudnie (30.01) rywalizowały ze sobą zespoły młodzików z rocznika 2009. Sześć drużyn zagrało systemem „każdy z każdym” w piętnastu pojedynkach. Nie prowadzono oficjalnej klasyfikacji generalnej, jednak po podsumowaniu okazało się, iż najlepsze wyniki osiągnęły drużyny: niepokonanej Tęczy Bydgoszcz oraz Victorii Niemcz. Niżej w zestawieniu uplasowały się MUKS Bydgoszcz, Polonia I Warszawa, Polonia II Warszawa oraz Unia Solec Kujawski.

Popołudniu do gry przystąpili młodzicy z rocznika 2008. Rywalizowano podobnym systemem a najlepiej wypadły drużyny MUKS Bydgoszcz, Polonii Warszawa oraz Tęczy Bydgoszcz. Pozostała „kolejność” to: Strażak Przechowo, Sparta Janowiec Wlkp. oraz Unia Solec Kujawski.

W niedzielę odbyły się rozgrywki orlików. Godziny przedpołudniowe to zmagania zawodników z rocznika 2011. Ponownie grano turnieje z udziałem sześciu drużyn, systemem „każdy z każdym”. Najskuteczniej zagrały zespoły LKS Dąbrowa Chełmińska oraz Tęcza Bydgoszcz, za nimi uplasowały się Tucholanka Tuchola, Gryf Sicienko, Akademia Małych Mistrzów oraz Unia Solec Kujawski.

Czwarty turniej weekendu to turniej orlików (rocznik 2012), w którym najlepiej zaprezentowały się niepokonane drużyny Akademii Piłkarskiej Gol Chełmża oraz Wisełki Solec Kujawski. Kolejne lokaty przypadły zespołom Sportisu Łochowo, LKS Dąbrowa Chełmińska, Unii Solec Kujawski oraz Gryf Sicienko.

Dziękujemy zespołom za wspaniałą postawę, do zobaczenia na kolejnych turniejach, które planowane są już w połowie lutego br.